עיסוי רפואי לגיל הזהב

לא פשוט לראות הורה מבוגר הסובל מכאבים. לנו, כילדים להורים, קיים רצון גדול לתמוך ולעזור. בהרבה מהפעמים חוסר ידע באיך לעזור ולטפל גורר את ההורה וילדיו להתרוצץ בין רופאים וקופות חולים מה שיכול ליצור מצב שהורה מקדיש הרבה מזמנו בין חולים ומצבים שיש בהם חולי, פחד, חוסר אונים וחוסר וודאות.

אולי יותר מכולם, אנשים בגיל הזהב זקוקים לטיפולי מגע קבועים ובשכיחות גבוהה יותר. הילדים עזבו ממזמן את הבית והצורך במגע גובר. יתכן גם ששינויי הגיל והגוף יוצרים תחושות של פחד וחוסר עונים. בגיל מבוגר יותר רמת הפעילות יורדת מה שיוצר ניוון והסתיידות בחוליות ובמפרקים וטווחי תנועה הולכים ומצטמצמים ואיתם מופיעות בעיות אורתופדיות המיוחסות ישירות לגיל זה. הן עקב מצב גופני או מתח רגשי ונפשי. עיסוי רפואי לגיל הזהב מתייחס להבטי הגוף והנפש, מעצים תחושת בטחון עצמי, שמחה ושלווה ומעצים גמישות בשרירים והקלה בהתאוששות לאחר ניתוחים.

עיסוי רפואי לקשישים משלב טכניקות מגע מגוונות המותאמות למצב היחודי בו נמצא המטופל, כמו גם תרגילי הנעה, תנועה והתנגדות לחיזוק שרירים והגדלת טווחי תנועה על מיטת טיפולים וכסא. העיסוי מאפשר למטופל לראות זווית חדשה ויותר אופטימית על מצב בריאותו ולחדש כוחות. להלן מספר יתרונות לעיסוי מתוך נסיוננו.

10 היתרונות המובילים לטיפולי עיסוי רפואי בקשישים:

העיסוי מגדיל את זרימת הדם לגפיים – הגדלת זרימת הדם היא היתרון החשוב ביותר עבור קשישים. זרימת דם טובה יכולה להיות קשה יותר ויותר ככל שאנו מתבגרים גם בגלל תהליכים פזיולוגיים של הגיל וגם עקב מיעוט בתנועה. טיפול בעיסוי עוזר להזרמת שפע דם וחמצן לגפיים, לרקמות ולמפרקים."
משפר את שיווי המשקל ואת ההליכה – אחת הבעיות השכיחות אצל קשישים זה חוסר שיווי משקל ונפילות עקב החלשות עצמות ושרירים ככל שאנו מתבגרים. לעיסוי יש יכולת להגדיל את זרימת הדם לגפיים, מה שעוזר בשיפור חוש הפרופריוספציה – תחושה עמוקה של הגוף את עצמו ביחס לאיברי גוף אחרים ולמרחב סביבו ובכך לשפר את שיווי המשקל ולהפחית את הסיכוי לנפילות בבית או בחוץ.
מגמיש שרירים נוקשים ורקמות – ככל שאנו מתבגרים, אנו בדרך כלל הופכים פחות פעילים ולכן השרירים שלנו מתקשים ומתקצרים. העיסוי עוזר לרכך שרירים ורקמות על ידי הגברת זרימת הדם לאזורים ובסופו של דבר להפחתת מתח השרירים באופן כללי.
מייצר תחושות של אכפתיות ונינוחות – אצל קשישים רבים לא מתקיים מגע בגלל אובדן בן/בת זוג, ילדים גדלו ועזבו את הבית ומיעוט בפעילויות חברתיות. טיפול במגע יכול ממש לעזור להם הירגע ולהחזיר אופטימיות, חיבור ונינוחות פנימית.
ממריץ את מערכת העצבים – טיפול בעיסוי משחרר אנדורפינים, הורמונים ומעברים עצביים המועילים לתפקוד מערכת העצבים. מחקרים בנושא מראים כיצד העיסוי הטיפולי מסייע בייצור הורמונים עם יתרונות עצומים על הגוף, כולל סרוטונין ודופמין (הורמון האושר).
מקל על התאוששות לאחר ניתוח – לאחר ניתוח מומלצת מנוחה, רבים מהקשישים יושבים או שוכבים הרבה במהלך היום מה שיוצר שרירים נוקשים והקטנת טווחי תנועה של מפרקי הגוף. תחושת כאב באזור המנותח וקושי לנוע כמו קודם יכולים ליצור דכדוך, דכאון וחוסר תקווה. במצב כזה חשוב לתת לקשישים תמיכה רגשית ופיזית לאחר ניתוח ועיסוי טיפולי עושה זאת מצויין בכך שהוא מזרים דם וחמצן ומזרז תהליכי החלמה תוך התמקדות בגוף ובקשיים הרגשיים שהקשיש חווה ומתמודד.
מעצים את הגמישות – ככל שהגוף מתבגר ותנועה פוחתת שרירי השלד מתקצרים ומתהדקים. טיפול בעיסוי מגמיש שרירים ומפרקים הדוקים ומאפשר טווח תנועה רחב יותר בפעילות החיים היומיומית.
משפר את השינה – עיסוי רפואי מרגיע את מערכת העצבית הסימפטטית מעורר תהליך של ייצור הורמונים המקלים על שינה. העיסוי עוזר למטופלים עם דמנציה לישון במהלך הלילה אחרת הם לא היו עושים זאת.
תמיכה במערכת החיסון – מניסיוני, אנשים המקפידים על עיסוי קבוע חולים הרבה פחות מאנשים שלא. עיסוי משחרר הרבה רעלים ותומך במידה רבה בתפקוד מערכת החיסון והמערכת הלימפטית.
מקל על כאבי מפרקים – עיסוי רפואי לקשישים עם דלקות כרוניות במפרקים מפחית כאב ומאפשר תפקוד יום יומי נוח וקל יותר. העיסוי מתמקד בזרימת דם מוגברת למפרקים ולחימום אזורים מפצים כמו גם לכלים הלימפטים וניקוי בלוטות לימפה.

סדנת עיסוי לימודית לטיפול בהורה מבוגר

ככל שהגוף מתבגר מתחוללים שינויים טבעיים הורמונליים שיכולים ליצור בעיות גרמיות בשלד ובשריר, כמו גם להשפיע על תחושה כללית, להפחית חיוניות ושמחת חיים. מנסיוני עם אימי ועם מטופלים ראיתי שלמגע יש כוחות קסם משל עצמו. מגע פשוט יכול לתמוך וליצור שינוי מהותי ברגשותיו של הורה וליצור את העוצמה להתגבר על משברים ופגיעות בגוף. בגיל המבוגר, יותר מתמיד, הורה זקוק למגע אוהב ותומך, אוזן קשבת, אהדה וסבלנות. סבלנות שלא תמיד קל להביא במצבים בהם קיים חשש ופחד מפני הלא נודע.

מטרת הסדנה ללמד אתכם טכניקות מגע ועיסוי שתוכלו ליישם בבית המותאמים למצבי וצרכי ההורה שלכם – הן לבעיות אורתופדיות בשלד ובשריר והן למצבים רגשיים מאתגרים שההורה עובר. בסדנה תלמדו עיסוי טיפולי המיועד לתמוך ולהקל בהורה מבוגר הנמצא בתהליך החלמה או במצב אורתופדי/סיעודי מסויים.

מה תקבלו מהסדנה:

• חיזוק הקשר בנכם לבין ההורה
• חיזוק הקשר של ההורה עם גופו, הפחתת רגשות שלילים והעצמת תחושת הביטחון האישי חיוניות ושמחה.
• הקלה אמיתית בכאבים כרוניים. בסדנה ניישם עיסוי רפואי שיתמוך במצבים אורתופדיים ויקל על כאב והתמודדות רגשית.
• תקבלו כלים מעשיים להקל לעזור ולתמוך בבית, עם ההורה, דרך מגע ועיסוי.

משך הסדנה 2-3 שעות בקליניקה נעימה ושקטנה בהנחיה אישית. העיסוי יעשה על מיטת טיפולים ו/או כסא.
ניתן לתאם מפגש יחיד או סדרת מפגשים

עלות:
2 שעות \ 650 ש"ח
3 שעות \ 750 ש"ח
3 מפגשים, 2 שעות כל מפגש: 1800 ש"ח

לתאום עיסוי או סדנה: