מקור הכאב השרירי

מטופלת שהגיע אלי עם התקף גב תחתון וכאבים עזים המתעצמים ככל שהתקרבתי לקצה עצם הזנב, ציינה כי בצילום רנטגן שעשתה לא גילו דבר והיא לא מבינה אם כך, מה מקור הכאבים. הסברתי לה שבצילום רנטגן ניתן לראות את קימורי עמוד השדרה, אך לא בהכרח בלטים או דלקת. סבירות גבוהה כי הכאבים העזים שהיא חשה מעידים על קיום דלקת אך חשוב להבין כי לא הדלקת שבגינה היא צריכה לדאוג ( האמת, שאין מה לדאוג כלל , אלא להבין כי כאב המופיע בגוף מבקש את תשומת הלב שלנו להקשבה וטיפול.. לא דאגה).

מקור דלקת שאינה ויראלית (חיידקית) – דלקת המופיעה במפרקים, בעצב או בשריר כאשר מתקיים במקום הכאב כיווץ (שרירי), חיכוך, ניוון הסתיידות או הצרות. מילים אילו אין צריכות להפחיד אתכם, התופעה מופיעה אצל בני האדם כבר החל מגילאי סוף ה 20 והולכת ומתעצמת בגילאי ה 30, 40,…50..60…ולא בהכרח יורגש כאב.
דלקת שאינה ויראלית הינה תהליך ריפוי של הגוף! לאזור בגוף המתקיים בו כיווץ או חיכוך בין גורמים שאינם אמורים לגעת או ללחוץ אחד על השני. כגון דיסק בין חוליתי המתחיל לזוז הצידה (למקום הפתוח יותר) ופתאום פוגש בעצב, או בשק העוטף את חוט השדרה. או גידי השרירים של עצם השכם האוחזים במפרק הכתף ונלחצים אחד בשני. החום במקום עולה, הגוף מזהה סיכון ופורצת דלקת. איך? הגוף מייצר חומר צמיגי המורכב מתאי דם לבנים (החיילים של הגוף) וחומרים נוספים שבא ועוטף את הגורמים ההדוקים אחד לשני במטרה לחצוץ ולהפריד ובכך ליצור הטבה. הדלקת אינה צריכה להפחיד, לא אותה אנו רוצים לנטרל, אלא להבין את המקור להתהוותה. הבנה זו תיתן לנו כלים לטפל במקור הבעיה בצורה מדויקת ולא סתם בסימפטום, ולא מתוך לחץ לדאגה.

מה מקור הכאב השרירי?

מספר גורמים עיקריים:

הבט תנועתי – מנך קבוע שאנו מקיימים ביום יום או תנועות שחוזרות על עצמן הגורמות למאמץ יתר, נזק וכיווץ בשרירים. כגון, ישיבה מרובה ללא תנועה במשרד במשך חודשים ושנים. ספורט אתגרי או תרגילי משקולות בחדר כושר המאמצים יתר על המידה את השרירים והמפרקים. שעות בנייד או במחשב וכיפוף הראש למטה, ספורט בעל תנועה רפטטיבית כגון שחיה, ריצה או אופניים המאמצת יתר על המידה את השרירים ושוחקת את המפרק.

הבט רגשי – דריכות קבועה במערכת עצבים הסימפטטית הפועלת Nonstop – לרוב איננו מודעים לכך שאנו במתח כיוון שזה מצב קבוע שהתרגלנו אליו. במצב זה, מערכת העצבים מווסתת פחות חמצן לשרירים על מנת להשאיר אותם במצב של Fight or Flight – הילחם או ברח.

הבט תזונתי – דלקות אוהבות ומשגשגות בגוף גדוש סוכרים, חומרים משמרים הנמצאים במזון מעובד, חומרי טעם, צבע וריח. (למדו מהו מזון המנקה את מערכת הדם והכבד, מזון זה מקל על תפקודי מערכת העצבים והגוף בכלל)

**כאב קורא לאדם להפנות את מבטו פנימה ולפעול למען עצמו**

כדורים כמו ארקוקסיה אולי יכולים להטיב לרגע, אך הם מטפלים בסימפטום, לא במקור הבעיה (הבט תנועתי, רגשי, תזונתי), אך אם לא ניתן את הזמן הדרוש להבין ולהפנים שאנו מאמצים יתר על המידה את עצמנו או פועלים ללא הקשבה ומודעות לגוף, הכאב והסימפטומים יחזרו לאחר תקופה זו או אחרת.

למטופלת ניתן עיסוי רפואי המותאם להתקף אקוטי. במהלך העיסוי רככתי אט אט את רקמות גב תחתון שהיו עמוסות מאוד, שרירי השכמות והגב והמלצתי על תרגילים לבית המזרימים שפע של דם עשיר בחמצן לאזור עצם הזנב.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s